Informacje

Zabezpiecza publicznie udostępnione komputery

SiteKiosk chroni System operacyjny, krytyczne dla systemu foldery przed jakąkolwiek niepożądaną manipulacją. Umożliwia określenie:które strony internetowe, programy i foldery, będą dostępne dla użytkownika.

Najważniejsze cechy

Intuicyjna konfiguracja

Narzędzie konfiguracji poprowadzi Cię przez każdy etap konfiguracji. Nie potrzebujesz do tego fachowej wiedzy informatycznej, wystarczy umiejętność korzystania z komputera.

Reset systemu po odejściu od kiosku

Sesja zostanie zakończona automatycznie po określonym czasie bezczynności. Wszystkie okna przeglądarki i aplikacji zostaną zamknięte, wszystkie ślady użytkownika zostaną skasowane (historia, ciasteczka i cache), a aplikacja powraca do strony startowej.

Filtr treści

Filtr treści sprawdza w czasie rzeczywistym, czy wczytywana strona nie zawiera treści szkodliwych dla dzieci i młodzieży i blokuje ją jeśli uzna za szkodliwą według zadanych przez Ciebie kryteriów.

Konfigurowalny interfejs użytkownika

Ponieważ interfejs aplikacji opiera się na otwartych standardach internetowych, wygląd przeglądarki może być swobodnie dostosowywany do potrzeb klienta, wystarczy znajomość technologii HTML.

Klawiatura ekranowa

SiteKiosk umożliwia uzależnienie wyglądu klawiatury ekranowej i tego czy ma się pojawić, od adresu URL strony którą wczytał użytkownik.

Definiowanie przestrzeni surfowania

SiteKiosk umożliwia zdefiniowanie adresów URL/domen dostępnych dla użytkownika. Można np. udostępnić domeny internetowe tylko jednej firmy lub organizacji.

Tryb pełnoekranowy

Możliwość wyświetlania określonych stron internetowych na pełnym ekranie, daje Ci swobodę w tworzeniu atrakcyjnych prezentacji, reklam lub menu.

Obsługa płatności

SiteKiosk umożliwia pobierania opłat za korzystanie z różnych usługi np. dostępu do Internetu i drukowanie. Obsługuje wiele urządzeń, takich jak: wyrzutniki monet, akceptory banknotów czy czytniki kart kredytowych.

Opcjonalne funkcje wymagające konta SiteRemote

Digital Signage

Z SiteRemote można tworzyć treści multimedialne i przesyłać je zdalnie do urządzenia. Reklamy mogą być wyświetlane jako wygaszacz ekranu lub działać w trybie dzielonego ekranu z SiteKiosk na jednym monitorze.

Zdalny monitoring urządzenia

Możesz użyć zdalnego narzędzia do zmiany konfiguracji i monitorowania pracy kiosku. Z poziomu przeglądarki internetowej możesz mieć możesz mieć zdalny dostęp do wszystkich swoich urządzeń, wystarczy że masz dostęp do sieci Internet.